Як готувати каву в чалдах

Як готувати каву в чалдах

Кава в чалдах є спресованою порцією меленої кави, в спеціальному паперовому фільтрі для приготування еспрессо. Процес приготування чалдової кави не займає багато часу і підходить людям з швидким темпом життя.

Цей спосіб приготування кави був придуманий в Італії, де і отримав свою назву. У перекладі з італійської чалд (cialda ит.) означає «таблетка», тому даний вид кави так само називають таблетованим.

Види чалдів

Кавові чалди можуть відрізнятися по діаметру. Тому завжди звертайте увагу на відповідність стандарту, який підтримує ваша кавоварка. Кількість грам в кавовій таблетці також може відрізнятися. Як правило, вага однієї порції кави становить від 7 до 10 грам меленого зерна.

Easy Serving Espresso

Стандарт ESE був розроблений італійською компанією Illy. Кожен чалд містить 7 гр. кави, спресованої в таблетку, діаметром 44 мм. Сьогодні такий тип чалдів є найпопулярнішим. Багато в чому завдяки тому, що дана технологія була відкрита для будь-яких виробників кавоварок. ESE підтримують кавоварки DeLonghi, Saeco, Innova і ін.

Інші види

Існують чалди стандарту 1-2-3 Spresso, які підтримуються кавовими апаратами марок Malongo, Melitta, Salton. Деякі ж чалди підходять виключно до певних видів кавоварок. Так, наприклад, компанія Philips випускає чалди Senseo, Melitta — MyCup, Nestle — Nespresso Professional і ін. Однак на таку каву в таблетках відгуки більш неоднозначні, так як знайти певні чалди буває складніше, ніж більш універсальні і поширені ESE.

Спосіб приготування таблетованої кави

Щоб приготувати каву в чалдах вам знадобиться спеціальна кавомашина або чалдова кавоварка. Чалдова кавоварка схожа на ріжкову, однак процес приготування в ній менш складний і швидший.

У той же час, багато сучасних ріжкових кавоварок можуть готувати напій не тільки класичним способом, а й за допомогою чалдів. Такі апарати також називають гібридними.

 

Для приготування вам необхідно: 

  1. Підключити кавоварку до електромережі і включити її. 
  2. Перевірити чи достатньо в резервуарі з водою рідини для приготування напою. Якщо бункер порожній, залийте в нього фільтровану або бутильовану воду..
  3. Відкрити відсік для кавових таблеток і покласти туди один чалд.
  4. Поставити чашку на піддон.
  5. Натиснути кнопку для приготування порції кави.
  6. Використану таблетку видалити з машини. Таким чином, відсік залишається чистим і готовим для повторного використання.
  7. Насолоджуватися чашкою ароматної кави.

Кращий еспресо з кави в таблетках або чалдах

Кожна монодоза таблетованої кави зберігає всі смакові якості свіжомеленого зерна. А точно вивірені пропорції дозволяють отримувати ідеальну чашечку ароматного напою, що не відрізняється від приготованого професійним бариста.

Якщо ви шукайте каву в таблетках для кавомашини, ознайомтеся з асортиментом Дім Кави. Ви можете купити каву в чалдах Blasercafe оффлайн в наших фірмових магазинах, а також онлайн, оформивши замовлення на нашому сайті.

Кошик порожнiй!
0