Чи можна вживати каву під час вагітності?

Чи можна вживати каву під час вагітності?

У житті кожної дівчини настає чудовий період під назвою вагітність. У момент, коли дівчина бачить «2 заповітні смужки», її життя змінюється в той же час. Кожна починає розуміти, що тепер лежить на ній відповідальність не лише за її життя, а й за життя малюка. У цей період кожна намагається  ретельніше стежити за своїм здоров’ям, станом та харчуванням, відразу ж виникає безліч питань, упереджень та сумнівів. З одним із таких сумнівів ми допоможемо розібратися в цій статті, присвяченій вживанню кавових напоїв під час вагітності.

Давайте розберемося як кава впливає на організм людини.

Чи можна пити каву під час вагітності?

Звичайно, у випадку з кожною вагітною потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем, оскільки моменти норми для кожної жінки індивідуальні. Але якщо звернутися до досліджень медичних інститутів та авторитетних лікарів, багато хто підтримує думку, що якщо вживати до 20 мг кофеїну на день, а це 1-2 чашки, то це не завдасть жодної шкоди ні майбутній матусі, ні дитині.

Так який вплив кава має на організм жінки:

+ Кофеїн, який перебуває у складі кавових напоїв, потрапляючи до кровоносної системи людини, вивільняє дофамін, гормон щастя, який у свою чергу підвищує нашу працездатність та настрій.

+ Паралельно із вивільненням дофаміну відбувається викид адреналіну, який відповідає за нашу бадьорість.

+ Також всім відомий факт, що кава підвищує концентрацію і увагу.

+ У переважній кількості випадків кава змушує наше серце битися частіше, при цьому підвищується кровоносний тиск.

+ Також кава є сечогінною речовиною.

Виходячи з вищесказаного — Кава вагітним пити можна, але 1 або максимум 2 чашки на день.

Користь кави під час вагітності

Якщо повернутися до впливу кофеїну на організм, то ми можемо простежити, що кава викликає підвищення настрою, працездатності, бадьорості, все це життєво необхідно для майбутньої мами, оскільки вагітність не дивлячись на все своє таїнство і чари, може трохи втомлювати майбутню маму, часті перепади настрорю на фоні зміни гормонального фону може вганяти в легку депресію, з чим кава в розумних кількостях з легкістю може впоратися. Це навіть можна перетворити на прекрасний щоденний ритуал чашки кави вранці для м’якого пробудження та бадьорого початку дня.

Протипоказання

Да, яким би прекрасним і підбадьорливим напоєм не була кава, у такому прекрасному становищі є свої винятки. Кава може бути протипоказана індивідуально лікарем, у разі виявлення патологій вагітності, хронічних хвороб матері або проблем розвитку плода. Якщо у вас є такі захворювання, перед вживанням кофеїну необхідно проконсультуватися з лікарем:

  1. Гіпертонія
  2. Гіпертонус матки
  3. Цукровий діабет

Якщо вагітна жінка та малюк, не мають жодних проблем зі здоров’ям, почуваються себе добре, можна випивати 1-2 чашки кави на день. Варто запам’ятати, що тільки надмірна кількість кави може завдати невеликої шкоди здоров’ю. Жінки, які мають відхилення у здоров’ї, обов’язково повинні проконсультуватися своїм лікарем.

Кошик порожнiй!
0