Чи можна вживати каву під час вагітності?

Чи можна вживати каву під час вагітності?

У житті кожної дівчини настає чудовий період під назвою вагітність. У момент, коли дівчина бачить «2 заповітні смужки», її життя змінюється в той же час. Кожна починає розуміти, що тепер лежить на ній відповідальність не лише за її життя, а й за життя малюка. У цей період кожна намагається  ретельніше стежити за своїм здоров’ям, станом та харчуванням, відразу ж виникає безліч питань, упереджень та сумнівів. З одним із таких сумнівів ми допоможемо розібратися в цій статті, присвяченій вживанню кавових напоїв під час вагітності.

Давайте розберемося як кава впливає на організм людини.

Чи можна пити каву під час вагітності?

Звичайно, у випадку з кожною вагітною потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем, оскільки моменти норми для кожної жінки індивідуальні. Але якщо звернутися до досліджень медичних інститутів та авторитетних лікарів, багато хто підтримує думку, що якщо вживати до 20 мг кофеїну на день, а це 1-2 чашки, то це не завдасть жодної шкоди ні майбутній матусі, ні дитині.

Так який вплив кава має на організм жінки:

+ Кофеїн, який перебуває у складі кавових напоїв, потрапляючи до кровоносної системи людини, вивільняє дофамін, гормон щастя, який у свою чергу підвищує нашу працездатність та настрій.

+ Паралельно із вивільненням дофаміну відбувається викид адреналіну, який відповідає за нашу бадьорість.

+ Також всім відомий факт, що кава підвищує концентрацію і увагу.

+ У переважній кількості випадків кава змушує наше серце битися частіше, при цьому підвищується кровоносний тиск.

+ Також кава є сечогінною речовиною.

Виходячи з вищесказаного — Каву вагітним пити можна, але 1 або максимум 2 чашки на день.

Користь кави під час вагітності

Якщо повернутися до впливу кофеїну на організм, то ми можемо простежити, що кава викликає підвищення настрою, працездатності, бадьорості, все це життєво необхідно для майбутньої мами, оскільки вагітність не дивлячись на все своє таїнство і чари, може трохи втомлювати майбутню маму, часті перепади настрорю на фоні зміни гормонального фону може вганяти в легку депресію, з чим кава в розумних кількостях з легкістю може впоратися. Це навіть можна перетворити на прекрасний щоденний ритуал чашки кави вранці для м’якого пробудження та бадьорого початку дня.

Ще аргументи «за» :

  1. При слабкості, запамороченнях і зниженому тиску чашка кави підбадьорить і усуне подібні симптоми.
  2. Кофеїн стимулює роботу тракту, що призводить до прискореного перетравлення їжі. Для вагітних це може здатися важливим, особливо у другому та третьому триместрах, коли у багатьох спостерігається надмірна вага.
  3. Кавові зерна у великій кількості містять антиоксиданти, що підвищують захист організму від зовнішніх факторів і загострюють увагу — сонливість, властива вагітним, минеться після чашки кави.

Протипоказання

Да, яким би прекрасним і підбадьорливим напоєм не була кава, у такому прекрасному становищі є свої винятки. Кава може бути протипоказана індивідуально лікарем, у разі виявлення патологій вагітності, хронічних хвороб матері або проблем розвитку плода. Якщо у вас є такі захворювання, перед вживанням кофеїну необхідно проконсультуватися з лікарем:

  1. Гіпертонія
  2. Гіпертонус матки
  3. Цукровий діабет

Наслідки для вагітної жінки,яка вживає занадто багато кави на день можуть бути не найприємнішими, серед них можуть зустрічатися:

Анемія. Кофеїн містить у собі речовини, які перешкоджають повноцінному засвоєнню заліза. За даними ВООЗ, близько половини всіх вагітних жінок мають в анамнезі залізодефіцитну анемію, яка може призвести до різних розладів в організмі. А якщо в цьому випадку ще вживати небажані продукти, як наприклад кава, то це може посилити становище ще більше.

Також для розвитку дитини необхідна фолієва кислота. Вітамін, що відноситься до групи вітамінів групи В, забезпечує правильний розвиток нервової тканини дитини. Недостатня кількість фолієвої кислоти може призвести до тяжких порушень розвитку нервової тканини. Тому кава не повинна негативно впливати на баланс фолієвої кислоти. Якщо ви виявите дефіцит фолієвої кислоти,відмовтесь на якийсь час від вживання кави, забезпечте здорове харчування та включіть у свій раціон продукти з високим вмістом цього вітаміну, такі як капуста чи вівсянка.

Безсоння. Напевно, кожна друга вагітна жінка відчуває безсоння. Це пов’язано з різними проблемами, починаючи від зміни гормонального фону та болю в ногах/спині до психологічних факторів, таких як страх пологів тощо. У випадку з кавою, то він працює як стимулятор активності для багатьох, тому може ще більше посилити ситуацію зі сном.

Печія. Часте вживання кави призводить до виділення жовчної кислоти, яка сприяє появі печії. А щоб кофеїн повністю очистився від кофеїну вагітним жінкам необхідно вдвічі більше часу ніж звичайній людині.

Чим замінити каву?

Якщо виявити, що ваша вагітність і кава несумісні, то виникає питання, а чим його замінити? Найкращою альтернативою для вас буде цикорій — це трав’яниста рослина, яка має лікувальні властивості, яка має легкий кавовий присмак, але при цьому не містить кофеїну. Кава без кофеїну: ще одна альтернатива номеру — це версія класичної кави без кофеїну. Вибирайте каву без кофеїну з органічним знаком схвалення. Однак тут також слід стежити за кількістю, тому що надмірне вживання кави без кофеїну може призвести до шлунка.

Фруктові та овочеві соки: якщо ви погано встаєте з ліжка вранці, ви можете використовувати свіжий фруктовий або овочевий сік. Численні вітаміни також добре освіжають.

Якщо вагітна жінка та малюк, не мають жодних проблем зі здоров’ям, почуваються себе добре, можна випивати 1-2 чашки кави на день. Варто запам’ятати, що тільки надмірна кількість кави може завдати невеликої шкоди здоров’ю. Жінки, які мають відхилення у здоров’ї, обов’язково повинні проконсультуватися своїм лікарем. Слухайте свій організм і, звичайно, лікаря — і тоді ви і ваше маля будете здорові

Жінки також повинні обмежити споживання кави під час грудного вигодовування. Немовля може продовжувати поглинати кофеїн через грудне молоко. Велика кількість кави може викликати проблеми зі сном у немовлят. Крім того, кофеїн може викликати біль у животі та газоутворення у дітей.

Тому жінки, що годують, повинні продовжувати звертати увагу на те, скільки кофеїну вони споживають в день.

Навіть якщо вагітні жінки не п’ють каву, вони можуть одержувати кофеїн з інших продуктів. Крім кави, є кілька інших напоїв із кофеїном. Кока-кола, чорний чай та різні енергетичні напої містять кофеїн, деякі навіть більше, ніж кава. Через високий вміст кофеїну та інших інгредієнтів, які не рекомендуються під час вагітності, енергетичні напої слід уникати будь-якою ціною. Какао-боби також можуть містити кофеїн. При споживанні шоколаду в 400 г можна досягти рекомендованого максимального вмісту кофеїну. Через високий вміст цукру тут рекомендується бути обережними.

Яка кава при вагітності буде найкращою?

Вміст кофеїну в каві залежить від способу заварювання, обсмажування та помелу зерен. На останньому місці — розчинна кава. Під час вагітності краще дозволяти собі меншу кількість чашок кави в день, але кращої якості. Мало того, що розчинна кава містить цілих 117 мг кофеїну на чашку приблизно 160 мл (у той час як мелена кава з цільних зерен містить приблизно 74 мг кофеїну на 160 мл), вона також іноді містить шкідливі для здоров’я добавки, такі як штучні підсолоджувачі та ароматизатори.

При цьому мелена кава, заварена просто окропом, містить більш високу дозу кофеїну, ніж у разі приготування в еспресо-машині. Зерна, змелені в кавомолці самостійно, матимуть менше кофеїну, ніж готова мелена кава, доступна в магазині.

Тому якщо і пити каву при вагітності, то однозначно краще вибирати свіжемолоті зерна приготовлені в кавомашині. При виборі кавових зерен враховуйте як смак, так і міцність. Наприклад, відмінно підійде ніжна кава зі 100% зерен арабіки, із середнім ступенем обсмажування. Зерна арабіки містять менше кофеїну ніж зерна з додаванням робусти. Більше того, чим світліше обсмажування кави, тим менше кофеїну він втрачає — у цьому випадку краще вибирати середню обсмажування, ніж світлу.

Зернова кава забезпечує організм багатьма цінними речовинами, такими як розчинна клітковина, магній, селен і вітаміни групи В, що покращують роботу кишківника.

Так що ж буде краще – мелена кава, розчинна кава, кава без кофеїну чи, можливо, зернова кава? Під час вагітності найкраще вживати продукти з найменшим вмістом кофеїну. Вибирайте зернову каву або каву без кофеїну, коли не можеш обійтися без смаку та аромату улюбленого напою.

Також пам’ятайте, що щоб уникнути посилення симптомів вагітності не можна пити каву на голодний шлунок або під час їжі — вона може викликати печію і утруднити засвоєння заліза з їжі.

Кошик порожнiй!
0